ANTALYA ÜMBRUSE EKSKURSIOONID:

ANTALYA LINNAEKSKURSIOON (CTY)
(tasuta, ärge unustage giidi juures kirja panna)
Vaateekskursioon algab pärast hommikusööki.
Antalya sümboliks on 13.sajandil ehitatud Iivli minaret. Hästi säilinud on valgekivised Adriani väravad, mis on ehitatud Suure Rooma imperaatori auks. See ekskursioon võib olla huvitav ka nendele, kellele meeldib iseseisvalt linnas jalutada ja ostusid teha. Külastame Antalya lähedal asuvat tollivada kaubandese ala. Siit saate osta kvaliteetseid juveeli- ja nahatooteid.   
Ekskursiooni ajal peatume ühes maalilises linna paigas. Lõunapaus (tasuline) toimub ühes kolmest restoranist, mis asuvad Antalya kose kõrval.
 

 

LÕBUSÕIT JAHIL (Phaselis) (YTH, YTA)
(Kemerist, Antalyast, Belekist 09:30-17:00)
Ekskursioon jahtlaeval. Külastame antiiklinna Phaselis't ja iidset kohta Kolm Saart. Jahtlaev (gülleta) väljub Kemeri sadamast. Sõidame Phaselise linna poole. Phaselis on rajatud Rhodose saare elanike poolt VII saj. e.m.a. Juba peatänaval kohtame antiikmaailma vaatamisväärsuseid: administratiivhoonete- ja Rooma saunate varemeid, agoraasid, Adriani väravaid, vanarooma amfiteatrit, mis annab tunnistust armastusest teatri ja gladiaatorivõitluste vastu. Romantiline jalatuskäik viib meid tagasi vanaaegsesse maailma ja selle aja kangelaste juurde. Laevasõidu ajal teeme peatusi vaiksetes laguunides. Selliste peatuste ajal saab käia suplemas, päevitada, teha lõunapause ning rentida veemootorratast või muud veespordi varustust.
Hind lõunaga (YTH): 20.-Euro
6-11 a
lapsed:
10.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta
Hind "kõik hinnas" süsteemiga (YTA):
29.-Euro
6-11 a
lapsed:
15.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta

 

PERGE, ASPENDOS & SIDE (PAS)
(
Kemerist, Antalyast, Belekist 08:00-18:30)
Antiikkultuuri mälestised Türgis.
Perge (19 km Antalyast) on rajatud XIII saj. e.m.a. Suurepärane Rooma linna näidis. Tänapäevani säilinud tänavate struktuur viib meid oma hinnaliste arheoloogiliste väravate, amfiteatrite ja staadionite kaudu Perge hiilgeaegadesse. Selles linnas elas ja töötas matemaatik Appolonius (III-II saj. e.m.a.), kes võttis geomeetrias kasutusele ellipsi, hüperbooli ja parabooli.
Aspendos sai tuntuks tänu hästi säilinud vanarooma amfiteatrile, kus toimuvad iga aasta juunikuus rahvusvaheline ooperi- ja balleti festival. Amfiteater mahuga 20 tuhat vaatajat on kõige suurem Väike-Aasia antiikhoonetest.
Side asub 75 km kaugusel Antalya'st, 7 km kaugusel Manavgati kosest ja haarab enda alla poolsaare, mida mõlemast küljest piiravad lahed. 
Side asub 75 km kaugusel Antalya'st, 7 km kaugusel Manavgati kosest ja haarab enda alla poolsaare, mida mõlemast küljest piiravad lahed. Side on
kõige iidsem Anatoolia linn, mis on asutatud 7. sajandil e.m.a. Tänane Side on ümbritsetud kaasaegsete kompleksidega ja ilusate liivarandadega. See on kõige elavam Lõuna-Türgi kuurort. Sõna “Side”, tõlkides kohalikust anatoolia dialektist, tähendab granaati. Vanaaegadel granaat oli viljakuse sümboliks. Olles asutatud VII.saj. e.m.a. kreeklaste poolt, hakkas linn kiiresti laienema suureks merekaubanduslinnaks. Side oli kõige täh
tsam Pamphiilia sadam. Side oli Makedoonia Aleksandri ülemvõimu all 334 a. e.m.a. I saj. e.m.a. sai Side piraatite pelgupaigaks. 
Side õitsengu ja võimsuse periood oli II saj. e.m.a.-II saj. m.a. Sellel ajal Side sai kaubanduse, kultuuri ja meelelahutuste keskuseks. Kõige unikaalsemad mälestised on ehitatud ka sellel ajavahemikul. Tänapäeval need on amfiteatri (mahuga 15 tuhat vaatajat) varemed, fontään, agoraa – linna koosolekute väljak, rooma saunad, nekropol, akvedukt. Side on tõeline paradiis vanaaj ajaloo harrastajate jaoks.
Ekskursioon lõpetatakse Manavgati kose juures. Kosk pole suur, kuid on suure võimsusega. Siin on turistidel võimalus siduda sõlm soovide puu peal.

Hind: 45.-Euro,
6-11 a lapsed: 25.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta

 

PAMUKKALE & HIERAPOLIS (PM1, PM2)
(Kemerist, Antalyast, Belekist: 1 päev
=>07:00-21:00; 2 päeva=>09:00-18:00)
Pamukkale tähendab türgi keelest “puuvillalossi”. Vaevalt veel kuskil meie planeedil võib näha sellist imet, et looduse enda poolt on loodud joastikud, mis on täidetud tugevalt mineraliseeritud veega, looduslikke basseine, ääristatud kummaliste lubjast barjääridega. Allika soojad veed (kuni 39 0 C), aastatuhandeid tulles maa alt, aurustumisel vormisid imetlusväärseid lubjast travertiinid, mis kaugelt loovad suure lumivalge lossi mulje.
Külalistele pakutakse võimalust hinnatud Kleopatra poolt vanne võtta, tutvuda Hierapolise vaatamisväärsustega. Siin oli kuurort, mida korduvalt külastasid rooma imperaatorid selleks, et kosutada oma tervist.
Professionaalne giid jutustab turistidele palju huvitavat selle koha ajaloost.
Hind (1 päev): 35.-Euro, 6-11 a lapsed: 17.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta
Hind (2 päeva):
55.-Euro, 6-11 a lapsed: 27.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta

 

DEMRE, MYRA, ST. NICHOLAS & KEKOVA (KEK)
(Kemerist, Antalyst, Belekist - 08:00-19:00, buss + jahtlaev) 
Üks kõige huvitavamatest ekskursioonidest.
Turistid külastavad iidset linna Myra't, mis on asutatud 5.saj.e.m.a.
Demre on kaasaegne nimi, Myra aga on antiiklinna nimi. Selle linna ajalugu on tihedalt seotud püha Nikolaiga, kes oli laste ja meremeeste kaitsja. Tänapäevane Sant Nikolas või Santa Klaus ongi see püha Nikolai. Püha Nikolai tempel Myra linnas on tõeline ajaloo ja arhitektuuri omand.
Pika aja jooksul oli Demre peamine linn Lykia linnade liidu hulgast. Vaatamata rooma võimu tagakiusamisele kuulutas Püha Nikolai kristlust kuni tema surmani 325 a.
Mitu kilomeetrit Demrest põhja pool on säilinud Lykia liidu kaljused hauakambrid ja kreeka-rooma teater. Suurepärased bareljeefid ja ornamendid peegeldavad selle aja skulptorite kunstimaitset. Iidne amfiteater tuletab meelde antiiktsivilisatsiooni õitsengut.
Ekskursiooni teine osa toimub jahtlaeval, mis viib turiste Kekova saare poole.
Ühe maavärisemise tegevuse tulemusena sattusid paljud asulad vee alla. Pikk ja kitsas Kekova saar oli keskajal piraadilaevade jaoks ohutuks pelgupaigaks. Tänapäeval see on imepärane koht saabuvate jahtlaevade ja puhkuse jaoks. Siin, selges vees, saab vaadata Lykia aja
sarkofaage. Siin, te näete harmoonilist looduse ja antiikajaloo ühinemist.
Hind:
35.-Euro, 6-11 a lapsed: 18.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta

 

KONYA & CAPPADOCIA 
(Kemerist, Antalyast, Belekist - 2/3  päeva hommiku- ja õhtusöögiga, 07:00-19:30)
Põnev 2-või 3-päevane reis Anatoolia keskosas.
1 päev: Konya'
t külastamine (420 km Antalyast)
Linn on islamimaailmas väga tuntud.
Siin tekkis sufide ordu Mevlevi – pööralevate dervišite vennaskond.
Vennaskonna liikmed on 13. sajandil elanud türgi luuletaja ja filosoof-müstiku Mevlana Celaleddin Rumi järgijad. Mevlevi vennaskonna ideed ja kombed on huvitavad ja omapärased. Sufide usutunnistusriitused on seotud muusika ja rituaalse tantsuga “sema”. “Sema” ajal satuvad “pöörlevad dervišid “ usulisse ekstaasi, jõuavad müstilisse ühendusse Jumalaga ja absoluutse ideaali tunnetamisele. Huvipakkuv on filosoofi haua kohale rajatud Mevlana Roheline Mausoleum mošee, tseremoniaalse pööristantsu “sema” saali ning muuseumiga, kus saab näha omapärast vaibakollektsiooni, mille uhkuseks on üks maailma kallemaid siidvaipu (144 sõlme cm2).
Õhtul saabume Kappadokiasse (230 km Konyast)
2/3 päev: Kappadokiaga tutvumine.

Miljoneid aastaid tagasi tegutsenud vulkaanide laavast kujunesid uued pehmest kivimist mäed. Erineva kõvadusega pinnast on keskkond aja jooksul vorminud kummalisi hiiglaslikke kaljumoodustisi, mida võib pidada looduse imeliseks kapriisiks. Kappadokia ajalugu ulatub tagasi 19. sajandisse e.m.a. Seda piirkonda on asustanud assüürlased, hetid, pärslased, roomlased, bütsantslased ja türklased. Kappadokia kujutab endast hiiglaslikku allmaalinnade labürinti. Viimased elanikud hülgasid selle paiga alles 1923. aastal. Siin leidsid oma jälitajate eest pelgupaiga esimesed kristlased, kes panid aluse kristlikule kogukonnale ja esimestele kloostritele. Kui Constantinus Suur kuulutas 330. aastal ristiusu ametlikuks religiooniks, elasid Kappadokia elanikud endist viisi kristliku kogukonnana, propageerides oma askeetlikku eluviisi. 7.-8. sajandil sundisid araablaste kallaletungid kristlasi end varjama ja jätkama koobaslinnade ehitamist. Tänaseks on säilinud ligikaudu 600 pehmesse kivisse uuristatud pühakoda, mille seinu katavad suurepärased 11.-12. sajandi freskod. Freskodel kujutatakse kristluse ajaloo mitmesuguseid sündmusi ja piiblistseene. Tänapäeval on Kappadokia üks Türgi enam külastatavaid paikkondi. Kappadokias on ka Göreme ja Zelve vabaõhumuuseumid, mis hämmastavad oma võrreldamatute varakristlike pühamute ja kloostritega ja Kaymakli – koobaslinn kogupindalaga 4 km², mis vapustab oma keeruliste labürintkäikudega.
Hind (2/3 päev):
70/80.-Euro, 6-11a lapsed: 35/40.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta
 

 

RAFTING (Parvematk) (RAF)
Kemerist,
Antalyast, Belekist 09:00-18:00
Matk kanuul või täispuhutavatel paatidel mööda kristallpuhta veega mägijõge.
Turistid mööduvad Keoprycai jõekaridest ja sõidavad mööda maalilisi kuristikke.
Enne starti elukutseline giid tutvustab Teile üksikasjalikult marsruuti, kasutatavaid esemeid, ohutustehnikat ja üldreegleid.
Järgmiste 4 tunni jooksul turistid sõidavad jõel ja naudivad ümbritseva loodust.
Poolel teel tehakse looduskaunis kohas peatus puhkuseks ja lõunasöögiks (värskelt valmistatud šašlõkk
ja teised rahvaköögi road). Keeruliste jõekaridest möödudes  professionaalsed fotograafid pildistavad ja fotosid saab osta finišis.
See muljeterikas retk annab uut jõudu, laeb energiavarusid, loob hea tuju ning jääb kauaks meelde.

Hind:
35.-Euro,
6-11 a lapsed:
17.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta

 

DŽIIBISAFARI (SAF)
Kemerist, Antalyast, Belekist 09:00-17:30
Selle matka moto on “Päike, mäed ja meri”!
Ekskursioon, mis toimub avatud autoga, viib Teid uute värvide ja emotsioonide maailma. Tauruse kõrged mäed ja looklevad mägiteed, kristallpuhas koskede ja mägiojade vesi, koopad ja romantiline puusillake, arhitektuuri ja kunstimälestised, mägikülakesed, männisalud ja alpiaasadsee on vaid osake sellest, mis Teid ees ootab. Ekskursiooni võlu on ka selles, et turistid külastavad rikaliku flooraga looduse rajoone, kus inimese tegevus ei avalda oma mõju.
Soovijad, kel on küllaldane autojuhikogemus, võivad ise proovida džiibiroolis istumist keeruliste tingimustes Tauruse mägedes.

Teeme söögipausi suurepäraste forelli tiigide juures. Söögipausiks pakutakse siitsamast püütud ja turistide silmade ees tehtud forelli.  
Pärast lõunasööki
matk jätkakse kiviste platoode ja mäejõede läbi.
See ekskursioon saab ühendada Türgi sauna (Hamam) külastamisega.
Hind:
30.-Euro,
6-11 a lapsed:
25.-Euro, 0-5 a lapsed: tasuta

 

TURKISH NIGHT (TNG) Alanyast 21:00-24:00
15 km kaugusel asub seldžuki hõimu ajast säilinud karavan-saray, kus veedasid vaba aega rikkad elanikud.
Kaar, mis koosneb 9 osast ja ühe vahelaega annab erilist hiilgust sellele ehitusele.
Imelised dekoratsioonid loovad hämmastava Vana-Idamaa atmosfääri.
Turistid erinevatest maadest külastavad meelsasti seda suurepärasest kohta.
Siin, saate maista türgi köögi rooge ja kohaliku veine.
Söömaaega saadab huvitav kontserdiprogramm, mis koosneb türgi folklööri muusikast, lauladest, tantsutest. Pakutakse ka teatraliseeritud etendused: haarem-show ja kõhutants türgi kaunitarite esituses.
Hind:
25.-Euro, 6-11a lapsed: 12.-Euro

TURKISH NIGHT (TNG) Kemerist, Antalyast, Belekist
Hind: 25.-Euro, 6-11a lapsed: 12.-Euro

 

TÜRGI SAUN (HMM) Antalyast 10:00-14:00
Türgi sauna eripära on duššide puudumine ja tihe aur.
Põrandat soojendatakse kuuma õhuga ja valatakse üle kuuma veega, mille tulemusel ilmub aur.
Türgi saunas on tähtsal kohal aururuum, mille keskel oleval soojendatud marmorplaadil lamatakse ja higistatakse. Türklased nimetavad seda marmorplaati gebek-taši ("kivi kõhu jaoks"). Sellele järgneb seebimassaaž, mille käigus kogenud saunamees hõõrub Teid krobeda labakuga, et maha võtta vana nahakiht. Peale seda tuleb massaž õhulise seebivahuga. Keha ja hinge puhastumine - see on hamami filosoofia alus. 
Türgi sauna külastamine protseduur lõpetatakse puhketoas (keif), kus külastajatele pakutatakse teed ja kohvi. Kirjeldamatu ja taevalik õndsus. Rahvuslik saun on pärl Türgi naudingute hulgast. Ärge sellest loobuge!
Hind: 20.-Euro,
6-11 lapsed: 157.-EEK (10.-Euro), (0-5): tasuta


TÜRGI SAUN (HMM) Alanyast 10:00-14:00
Hind: 25.-Euro,
6-11 lapsed: tasuta,(0-5): tasuta
 

 

AQUAPARK (AQP)
"k
õik hinnas",Kemerist ja Antaliast,
09:00-15:00
Antalyas paikneb Türgi Vahemere kõige kaasahaaravamate atraktsioonide maailm.
Te sukeldute unustamatusse mitutunnilisse seiklusesse.
Veeatraktsioone leidub suures koguses täiskasvanutele ja lastele.
Hinna sees: transfeer, sissepääsupiletid, lõunasöök, giidi teenused.
Palun ärge unustate päikesekaitsekreemi. Soovitatav peale määrida seda juba bussis.
Hind:
35.-Euro,
6-11a. lapsed: 25.-Euro,(0-5): tasuta

AQUAPARK Alanyas (AQP) "kõik hinnas",
Alanyast 09:00-17:00
Hind: 25.-Euro,
6-11a.
lapsed: 23.-Euro,(0-5): tasuta

 

AQUALAND (AQL) Belekist, 09:00-15:00
Aqualand on Antalya meelelahutuslik veepark, mis pakub nii lastele, kui ka täiskasvanutele meeldejäävaid elamusi. Aqualand vastab rahvusvahelistele standartidele ja nõutele. 
Lai veeatraktsioonide valik:
* Veemägi «Mustad augud» koosneb kahest kinnisest mustast torust
pikkusega 100 m.
* Veemägi «Kamikadze» pikkusega 40 m. 
* Veemägi «Veetoru» (kinnine toru) pikkusega 42 m. 
*«Multi-mägi» pikkusega 40 m. 
*«Hiidmägi» pikkusega 100 m. 
* Veemägi «Laisk jõgi» pikkusega 320 m, atraktsioon paatidega
* Veemägi «Topelt-tornaado” koosneb kahest kinnisest torust.
* Veemägi «Hull jõgi» pikkusega 100 m, atraktsioon paatidega
* Basseinis on lained. Pindala 800 m2
* Lastebassein pindalaga 800 m2
* Bassein koskede ja koobastega mängude jaoks pindalaga 450 m2.
Aqualandi territooriumil paiknevates baarides ja jäätisekohvikutes saab teha söögipause. 
Profesionaalne fotograaf pildistab Teid kõige haaravamatel hetkedel.
Kaubanduskeskus pakub Teile erinevaid suveniire ja tooteid kõrgekvaliteedilisest hõbedast.
Hind:
25.-Euro, 6-11a. lapsed: 20.-Euro, (0-5): tasuta

 

 

DELFINAARIUM (DLF)
Sellel hooajal pakume teile ekskursiooni Delfiinaariumisse. Siin te näete köitvat ja ilusat mereloomade maailma. Delfiinide ja merilõvide hiilgav etendus ei jäta kedagi ükskõikseks ja kindlasti toob palju rõõmu nii täiskasvanutele kui ka lastele.
Hind: 20.-Euro, 6-11a. lapsed: 10.-Euro, (0-5): tasuta

 

 

DISCO NIGHT (22:00-02:00)
Saad lõõgastavalt tantsida ühes populaarsemas Antalya diskoteekis. Öine sõit suurde avatud prestiižsesse diskoteeki. Euroopa muusika ja mõnus baaride õhkkond.

 

DISCO NIGHT ON BOAT (DSY)22:00-02:00 èç Êåìåðà è Àëàíèè
Diskoteek laeval.

Hind: 20.-Euro),
6-11a. lapsed:
10.-Euro)
 

 

DIVING (DIV) 09:00-16:00, 2 sukeldumist
Kristallpuhtad Türgi Vahemere veed annavad hea võimaluse sukeldumiseks. Hobisukeldumisega võib tegeleda igaüks. Turistidel õnnestub näha riffe, uppunud laevu, veealuseid koopaid, iidse kindluse varemeid. Vanad Lykia mäed tuletavad meelde selle koha haaravat minevikku. Samuti rõõmustavad silma ilusad männimetsad.
Kogenud akvalangistid saavad ühe sukeldumise aja jooksul näha veealuseid koopaid, puudutada kahetuhande aasta vanuseid ankruid ja "lennata" iidsete amforate põllu peal.
Saab näha raisid ja suuri merikilpkonnasid (karetta).
Algajad saavad sööta käest kalasid, puudutada  kaheksajalga, tutvuda maagilise veealuse maailmaga.
Hind:
60.-Euro

 

TÜRGI KÜLA
See ekskursioon annab võimaluse tutvuda Türgi küla eluga. Külastatakse ühte mägiküla ja vaadatakse kohalikke vaatamisväärsusi (mosee jt.). Külastatakse ka pagarikoda, kus maitstakse kohalikke kooke ja räägitakse selle küla elanikega nende igapäeva elust.

 

MANAVGAT BOAT TRIP (YTA,all inclusive)
(Sidest ja Alanyast, 09:00-17:00)
Ekskursioon väikese laevaga Manavgati jõel. Manavgati jõgi on enam kui 80 km pikk ja alguse saab ta kõrgel mägedes. Jõe kaldal saab näha mageveekilpkonnade kolooniaid. Päeva jooksul on võimalik supelda jahedas mägijões. Lõbused mängud, tantsud, maitsev lõuna värskest forellist. Kõik see ootab Teid! Tagasiteel sõidame Manavgati kose juurde. Kosk on võimas kuid mitte eriti suur. Turistidel on võimalus siduda sõlm soovide puu külge.
Hind: 26.-Euro, 6-11a. lapsed: 13.-Euro)

 

RENT A CAR 
..

NB! Ülaltoodud hinnad võivad muutuda sõltuvalt hooajast, majutuskohtadest ja kolmandatest lepingupartneritest. Ülaltoodud hinnad garanteeritakse, kui Anhel Tours on saanud tellitud ekskursiooni kinnituskirja koos ettemaksuga. 

Ülesse