TÜRGI KUURORDITE KIRJELDUSMida me Antalya all silmas peame ? 

Antalya kuurortregioon koosneb viiest turismiregioonist:
Аntalya, Kemer 50 km, Belek 30 km, Side 65 km ja Alanya 130 km kaugusel Antalyast.
Need regioonid koosnevad omaette väikestest kuurorditest.

Antalya
Türgi turismipealinn.
Enam kui 2000 aastat kõrgel rannikul - lüüdialased, lüükialased, roomlased, bütsantsalsed, türgi seldzukid ja isegi piraadid valitsesid seda linna,
kuni nende asemele tulid võib-olla kõige soovitud vallutajad - turistid.
Linna põhivaatamisväärsus - Yivli mošee elegantne minarett, mis on ehitatud kesklinnas seldžukkide sultani Alaeddin Keykubadi poolt XIII sajandil. Medrese Karatay (teoloogia kolledz) Kaleiçi rajoonis kuulub samasse perioodi. See on seldžukkide epohhi imeline näide kivinikerdistest. Osmanite impeeriumi kaks põhilist minoretti on Murat-Pasha mošee (XVI sajand), mis tekitab huvi oma dekoratiivse kalligraafiaga ning Tekeli Mehmet Pasha mošee (XVIII sajand). Atatürgi ja Kraalioglu pargis avaneb imeline panoraamvaade linnale, lahe taevasinised veed ja mäed, mis ühenduvad taevaga. Lastele ja täiskasvanutele on avatud veevark mitmekesiste veeatraktsioonidega. Tehke hommikusõit jahiga nautides vaikust kail pärastlõunasel ajal, et puhata. Öösel prožektoritega valgustatud vanad linnamüürid loovad rahu atmosfääri. Antalya ei jäta kedagi ükskõikseks.Kemer
Maalilises kohas Antalya linnast edelas asub üks kuulsamaid Türgi kuurorte - Kemer. Tauruse mereni ulatuvatel mäenõlvadel, imeliste männimetsade varjus asub hulgaliselt kaasaaegseid hotelle ja klubisid. Kunagi ammu oli siin väiksem kaluriküla, mis kasvas tänaseks välja ilusaks linnakeseks hulga baaride, restoranide, poodide ja ööklubidega.
Legendi järgi elas siin leeke purskav Himera koletis, kellel oli lõvi pea, kitse keha ja mao saba. Mütoloogia kangelane Bellerophon tiivulise hobuse Pegasuse seljas sai võitu koletisest, kuid tema leek ei kustunud ja siiamaani leegitseb Yanartaši mäetipus. Olümpose ja Phaselise antiiklinnade varemed meelitavad igaastaselt tuhandeid turiste.

Kemeri kuurordid:

-Beldibi (25 km Antalyast, 25 km Kemerist)-Göynük (46 km Antalyast, 4 km Kemerist)-Kiriš (57 km Antalyast, 7 km Kemerist)-Camyuva (60 km Antalyast, 10 km Kemerist)

-Tekirova (70 km Antalyast, 20 km Kemerist )Belek

Kaasaaegne Beleki hotellitsoon, mis asub 25 km Antalyast, on üks maailma suuremaid turismiprojekte, mis on suunatud ainult eliithotellide ehitamisele. Kõik siin piirkonnas ehitatud hotellid alates 1992. aastast ning tänapäevani ehitatud hotellid kuuluvad mugavuse või luksuse kategooriasse. Viietärni hotellid ning esmaklassilised turismikompleksid on ehitatud männi ja eukalüpti saludele kahju tegemata, mis on ka selle piirkonna rikkuseks. Belek on ideaalne koht spordiharrastajatele aktiivseks puhkuseks. 1994. aasta septembris oli avatud rahvusvaheline golfiklubi, üks suuremaid maailmas. Belekis on kutsuv hiiglaslike territooriumitega luksuslike viietärni hotellide arhitektuur, mis on harmoonias idülliliste maastikutega. Laiad liivarannad, kristallselge taevasinine meri, ratsutamise võimalused ja golfiväljakud.
Ela Quality Resort in Belek, Turkey - Aerial view

Side
Anatoolia iidseim linn, mis on asutatud 7.sajandil eKr. Tänapäeva Side ei välju antiikse linna müüridest. Temas elab minevik ja olevik. Hulgaliselt hubaseid baare, kala- ja rahvusrestorane ning poode, mis töötavad hommikuni. Siin linnas asuvad kaks suurimat Lõuna-Türgi laserööklubi - "Lighthouse" ja "Oxyd". Side on muinasjutuline linn, milles naudite igat puhkusepäeva!Side kuurordid:

- Colakli (50 km Antalyast, 15 km Sidest)

- Kumköy (60 km Antalyast, 5 km Sidest)

- Sorgun (73 km Antalyast, 8 km Sidest)

- Titreyengel(75 km Antalyast, 10 km Sidest)

- Kizylagac(80 km Antalyast, 15 km Sidest)

Alanya
See on üks imelisemaid linnu Vahemere lõunarannikul. Rooma impeeriumi ajal oli linn kuulus meresadama poolest, mis oli piraatide ja salakaubavedajate varjupaigaks.
Tänapäeval on see üks suurimaid ja hästi varustatud Türgi turismikeskusi.
 

Alanya kuurordid:

- Karaburun (90 km Antalyast, 40 km Alanyast)

- Incekum (110 km Antalyast, 20 km Alanyast)

- Konakli (115 km Antalyast, 15 km Alanyast)

- Obaköy (120 km Antalyast, 10 km Alanyast)

- Dimcai (135 km Antalyast, 7 km Alanyast)

- Mahmutlar (137 km Antalyast, 7 km Alanyast)
Bodrum
Halikarnas - tänapäeva Bodrum - omab rikast ajalugu. Pärast Väike-Aasia vallutamist pärslaste poolt 6.sajandil eKr sai linnast Kaaria pärsia kuninga vikaari pealinnaks.
350. aastal eKr ehitati suusugust hauakambrit Kaaria kuninga Mausoluse jaoks, mida loetakse üheks seitsmest antiikseks maailmaimeks. Mausoleum hämmastas reisijaid mitte ainult oma suurusega, vaid ka hämmastavate skulptuuride ja reljeefidega valgest marmorist. Bütsansi perioodil olnud Halikarnase kuulsus hääbus: valitsejad ei suutnud kaitsta linna araabia hõimude ja piraatide pealetungi eest. 1402. aastal läks linn üle Püha Johanni ordeni rüütlitele, kes tulid Maltalt. Kelleks ajaks Mausoluse hauakamber oli osaliselt maavärinast hävitatud. Marmori ja graniidi blokid olid rüütlite poolt kasutatud Püha Peetruse kindluse ehitamisel, mis asub tänapäevani Bodrumis ning on linna sümboliks. Skulptuure, mis kaunistavad hauakambrit, võib näha Briti muuseumis Londonis.
Tänapäeva Bodrum on lummav kuurortlinn lumivalgete majakestega, hulgaliste ükildaste lahekestega, kuulsa baari tänavaga - ülimalt armastatud turistide koht kogu maailmast.
Bodrumis ootavad Teid luksuslikud valged jahid, kaasaaegsed hotellid, gurmee restoranid, ööklubid ning kõige suurem diskoteek Euroopas! Bodrum on tunnustatud purjespordi keskus. Siit algavad unustamatud Egeuse mere kruiisid.
Nautige elu Bodrumis!


Marmaris & Icmeler
Мarmaris on ilus kuurortlinn Edela-Türgi rannikul, mis asub ühes maailma suurimas looduslikus sadamas, kus Egeuse meri kohtub Vahemerega. Kuurort asub tunnikaugusel Dalamani rahvusvahelisest lennujaamast (110 km). Marmarise kuurort on kuulus selle poolest, et omab Türgi kuurordite kõige pikemat rannikut, mis on umbes 4 km pikkune koloriitsete restoranide ja kohvikutega, hotellidega, klubidega ning suveniiriputkadega. See katkestamatu kett tekkis jahtide ja mäe hiiglaslikust sadamast, mis eraldab Marmarist Icmelerist. Linnarand, mis on ümbritsetud kahekordse palmide alleega, venib üle terve lahe, mis on raamitud mägedega ning aroomsete oleandri põõsaste ja männimetsadega. Tänapäeva Marmaris on tõeline kõrglassi Euroopa kuurort. Tähtsat rolli mängib ka Marmarise kliima. Võrreldes Antalya rannikuga on siin isegi kõige kuumematel kuudel õhutemperatuur 5-7 kraadi madalam, vähem niiskust, puhuvad kerged meretuuled, mis kinkivad reisijatele tervislikku meretuult. Meri on siin veidi jahedam ning vesi vähem soolane, kui Ida-Türgis. 8 kilomeetrit Marmarisest läänes, väikses lahes, asub Icmeleri linnake, mida varem loeti Marmarise osaks. Tõlkes türgi keelest tähendab Icmeler
"kadunud paradiis", mis vastab täielikult reaalsusele: rohelised mäenõlvad laskuvad liivarandadeni, ning selge meri sinise taeva all on ideaalne veespordialade paik. Icmeler sobib eriti hästi perepuhkuseks.  Siin on meri alati rahulikum, sile kui peegel ja niivõrd puhas, et merepõhja on näha mitme meetri sügavusele.


МАРМАРИС

МАРМАРИС

МАРМАРИС

 

Ülesse