HURGHADA
Kunagine kaluriküla Hurghada on ajapikku arenenud kaasaegseks turismikeskuseks, kuid linn ei ole pelgalt turismikuurort – siin elab 50 000 egiptlast. Kohalike elurütmiga põimunud vaba õhkkond ja soodsad hinnad on muu hulgas põhjuseks, miks Hurghadast on saanud skandinaavlaste lemmikkuurort. Hurghada on tuntud sukeldumis- ja veespordipaik, linna lähedal on USPGA 18-rajaga golfiväljak. Kaunid liivarannad ja Luxori suhteline lähedus võimaldavad rannapuhkuse ühendada kultuuri-ja ajalooelamustega.

 

Hurghada plussid ja miinused

+ kaunid liivarannad ja puhas merevesi

+ head sukeldumisvõimalused

+ hea võimalus ühendada rannapuhkus ajalooliste paikade külastusega - Luxor asub vaid mõne tunni bussisõidu kaugusel
+ mitte liiga kommertslik atmosfäär

+ soodsad hinnad

+ head hotellid

- enamik hotelle asuvad keskusest kaugel

Vahemaad

Hurghada-Luxor: 280 km

Hurghada-Kairo:  500 km


SHARM EL SHEIKH

Siinai poolsaare lхunatipus asuv Sharm el Sheikh on Punase mere kuulsaim ja trendikaim kuurortlinn, kus vesi on kristallselge ja pдike paistab igal pдeval. Sharm el Sheikh’is elab umbes 10 000 elanikku. Kalurikьlast alguse saanud linn sai populaarseks tдnu imekaunile merele ning ainulaadsetele korallriffidele, mis pakuvad vхrratuid veealuseid vaateid; samuti on seal lausa uskumatult unikaalne ning rikas fauna. Punase mere veealune maailm lummab kхiki, ka neid, kes pole eales varem maski vхi akvalangi kasutanud. Kuna Sharm el Sheikh on ьks maailma kхige puhtama mereveega paikadest, peetakse seda sukeldujate paradiisiks. Ainuьksi sukeldumiskoole on seal ьle 40! Sukeldujate kхrval tхmbab Sharm el Sheikh ka neid, kes soovivad ьhendada mereддrse puhkuse sportimisvхimaluste ning kohaliku kultuuriprogrammiga. Soovijatele pakume lisaks tьrkiissinisele merele ja kuumale pдikesele ka kaameli- ja dziibiretki kivikхrbesse ning Nuweiba kanjonisse, maailma vanima kristliku kloostri kьlastust, vдljasхitu imepдrasesse Ras Mohammedi rahvusparki ja veel palju muudki. Aastaringne ujumisvхimalus meres, soe kliima (ka talvel ьle 20 kraadi sooja!), sхbralik teenindamine ja riiklikult tдhtsustatud turistide turvalisus - need on olulised lisapхhjused, miks soovitame oma puhkekohaks valida just Sharm el Sheikh’i.
 

10 000 elanikuga Sharm el Sheikh, Egiptuse kaasaegseim ning tuntuim turismikuurort, paikneb Punase mere kaldal Siinai poolsaare lõunatipus. Sharm el Sheikh on tuntud heade hotellide, kaunite randade, suurepäraste sukeldumis-ja snorkeldamisvõimaluste poolest. Siin asub 18-rajaline maailmatasemel golfiväljak ja mitu kasiinot. Sharm el Sheikhi turismilinnakesse Naama Bay (tõlkes „meeldiv laht”) kogunevad turistid õhtuti einestama ja sisseoste tegema. Aega võib mõnusasti mööda saata tuledesäras rannapromenaadil jalutades, vesipiibukohvikus või ööklubides. Tasub ära käia ka Vanas Sharmis, kus restoranid ei näe nii kutsuvad välja, kui Naama Bay peatänaval, kuid just siin saab maitsta parimaid kohalikke roogi. Sharm el Sheikhis on kõik võimalused mõnusaks puhkuseks.
 

Sharm el Sheikhi plussid ja miinused

+ kristallselge merevesi ja kaunid liivarannad

+ head hotellid ja rahvusvaheline õhkkond

+ erakordselt kaunis veealune maailm, hea võimalus eestikeelse instruktori juhendamisel sukeldamisega esmatutvust teha

+ paljudes hotellides on korallid ja värviline veealune maailm hotelliranna lähedal – head snorkeldamisvõimalused
- ranna veeres on palju koralle, osas hotellides pääseb merre ujuma vaid pontoonsillal

Vahemaad

Sharm el Sheikh: Kairo 510 km

Naama Bay: 6 km


NUWEIBA
Nuweiba on vaikne puhkekoht vaid 2-tunnise sхidu kaugusel Sharm el Sheikhi lennujaamast. Valge pehma liivaga rand ning vaikus ja rahu meelitavad siia linnakдrast toibuma.
Rannas lesimisele ja ujumisele pakub vaheldust mitmekьlgne ekskursiooniprogramm.

Ülesse