Anhel Tours TOUREST'2013 messil
                                     Meie müügijuht
- Nonna Salnikova (tel.5092911)

                             
                            
                                     Anhel Tours
TOUREST'2013 messil
                                    
Meie reisikonsultant-Jelizaveta Salnikova (tel.56826088)
                                   

                             

                                     Anhel Toursi meeskond

ARAABIA ÜHENDEMIRAADID -
ÜLDINFO

Araabia poolsaare idaosas Pärsia ja Omaani lahe rannikul asub maailma üks rikkamaid riike - Araabia Ühendemiraadid. Vaid mõnikümmend aastat tagasi valitsesid šeigid oma beduiinirahvast oaasidest, praegu sõidavad nende järglased luksusautodes ja mõjutavad maailmamajandust. Rikkuse aluseks on must kuld - nafta, tänu millele on ettevõtlik kõrberahvas lühikese ajaga ehitanud üles moodsa riigi.
Araabia Ühendemiraadid on liitriik, kuhu kuulub seitse emiraati: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al Quawain, Ras al Khaimah ja Fujairah. Kõik nad on kõrberiigid, kus asustus on koondunud peamiselt linnadesse, kuid siiski on igal neist ka päris oma nägu. Abu Dhabi loendamatud klaasist kõrghooned meenutavad veidi Manhattanit, Dubai oma värvikireva kaubanduse ja öötuledes linnaga ahvatleb seiklema, Sharjah kutsub põnevate araabia turgudega ...
Kõikides emiraatides on ka midagi ühist: kõrbeliiv ja soe meri. Tõelist mägi- ja kõrbeeksootikat saab kogeda safaritel, mille sarnaseid pole paljunäinud rännumeeste sõnul mitte kusagil mujal maailmas. Kui autokummid piisavalt tühjaks lastud, algab tõeline kõrbesafari mööda teravatipulisi düüne hirmuäratavalt äkiliste pööretega üles-alla kihutades.
See on elamus, mille nimel võetaksegi sageli kogu pikk teekond sellesse kõrberiiki ette.

Kaupade ülekülluse ja soodsate hindade poolest tuntud riigis kuulub puhkusenädala sisse vältimatult ka shopping. Kaasaegseid ostukeskused ja põnevad araabiapärased turud souk'id pakuvad pea kõike: kulda, elektroonikat, vaipu, kangaid, maailmakuulsate moeloojate rõivaid, mänguasju lastele ...
Araabia Ühendemiraadid on muinasjutumaa, kus on midagi põnevat igale maitsele. Siin on kõik justkui ülivõrdes - araablasele meeldib kõik suur, lai, pikk, avar, kõrge, see kõige kõigem. Ja naftadollarite eest kerkib uusi hotelle nagu seeni pärast vihma. Uued luksushotellid üllatavad uute ekstravagantsustega, olgu selleks jahutatav rannaliiv või liftiga sviit. Turist on siin oodatud ja hoitud ning muidu vaoshoitud põhjaeurooplasel on siinset küllust ja suurejoonelisust nähes raske ükskõikseks jääda. Põnevad elamused on garanteeritud pea igal sammul!

Plussid ja miinused:
+ Garanteeritud päikesepaiste, kaunid rannad ja soe merevesi
+ Head hotellid
+ Hea, kuid mitte pealetükkiv teenindus
+ Suur kaubavalik ja soodsad hinnad
+ Kõikjal räägitakse inglise keelt
+ Puhas, turvaline puhkekoht
- Alkohoolseid jooke saab osta vaid hotellide baaridest ja ööklubidest
- Aktiivne teedeehitus ja uute linnaosade ehitamine võib häirida.
- Ramadaani ajal on restoranid ja baarid päeval suletud, avatud on vaid hotellirestoranid. Päikesetõusust loojanguni ei tohi avalikus kohas suitsetada.

Pindala
AÜE - 83 600 km², Dubai - 3 900 km². Suuremat osa AÜE territooriumist katab liivakõrb.

Suurimad linnad

Abu Dhabi: 1 miljon elanikku
Dubai: 950 000 elanikku
Sharjah: 550 000 elanikku

Rahvaarv
AÜE-s on kokku 3,1 miljonit elanikku. Vaid 20% neist on sünnijärgsed kodanikud, ülejäänud 80% moodustavad võõrtöölised peamiselt Kaug-Idast, Pakistanist ning Indiast.

Keel
Araabia keel, räägitakse ka inglise keelt.

Usk
Islam.

Ajavahe
Talveajal on Araabia Ühendemiraatides kell 2 tundi, suveajal 1 tund Eesti ajast ees.

Internetilingid
http://www.dubaitourism.co.ae - turismiinfo.

Tollieeskirjad
Alkohoolseid jooke tohib AÜE-sse kaasa tuua kuni 4 pudelit täiskasvanud reisija kohta. Eestisse naasmisel tuleb kaupade sisseveol arvestada Eesti tollireeglitega.

Alkohol
Kuna tegemist on islamimaaga, saab alkohoolseid jooke osta vaid hotellibaarist või ööklubist, alkohol on kallis. Dubai lennujaamas saab peale saabumist alkohoolseid jooke osta Duty-free poest. Sharjah on täielikult alkoholivaba emiraat, kaasatoodud vägijooke saab tarbida vaid hotellitoas.

Autorent
Autot saab rentida vähemalt 21-aastane isik, vajalik on rahvusvaheline juhiluba. AÜE-s on esindatud rahvusvahelised autorendifirmad, kliimaseadmega väikeauto rendihind algab 45 USA dollarist päevas, lisandub kindlustus USD 12. Bensiiniliiter maksab 1,75 dirhemit. Kütusehinna muutudes maailmaturul muutub ka bensiini hind AÜE-s. Tänavatel ja maanteedel liikluspolitseid ei kohta - kõikjal on valvekaamerad. Kiiruse ületamise, sõidu ajal mobiiltelefoniga rääkimise ja muude rikkumiste korral on trahvid kopsakad - arve saate rendiautot tagastades. Parkimine Dubai südalinnas maksab olenevalt piirkonnast 1-3 AED / tund.

Ilm

  okt nov dets jaan veebr märts apr
õhk päeval 33 30 25 22 23 26 31
õhk öösel 23 19 16 14 15 17 20
merevesi 27 24 23 21 20 21 22

http://cnn.com/weather
http://www.wunderground.com/

Ostud ja Shopping festival
Dubaist ostetakse kaasa kulda, elektroonikakaupu, moerõivaid, kangaid, vaipu, laste mänguasju jpm. Kaubavalik on suur ning hinnad soodsad. Detsembrist 2007 - veebruarini 2008 on iga-aastane ostufestival, sel ajal on kauplustes suured allahindlused, korraldatakse mitmesuguseid meelelahutuslikke üritusi ning ostjate vahel loositakse luksuslikke auhindu. NB! Ostutuhinas tasub meeles pidada, et meie tšarterlendudel on registreeritava pagasi maksimumkaal 15 kg reisija kohta, ülekilod ei ole lubatud. Soovitame suuremad ostud Eestisse saata cargo'ga. Täpsemat infot cargo-teenust pakkuvate kohalike firmade kohta saate meie esindajatelt kohapeal.

Pass ja viisa

Araabia Ühendemiraatide viisa vormistatakse Eesti kodanikele ja punase passiga reisijaile. Viisa vormistamine võtab aega 7 tööpäeva, kiirviisa saab teha 3 tööpäevaga. Kui passis on iisraeli viisa, võib rohkem aega minna, palume sellest reisikonsultanti informeerida. Viisa hind on 750 krooni, kiirviisa maksab 1200 krooni.
Viisa kehtib 30 päeva, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Viisa eest tuleb tasuda enne reisi.
Soome kodanikele antakse viisa/elamisluba kuni 30 päevaks kohapeal lennujaamas.

Raha ja krediitkaardid

Emiraatide rahaühik on dirhem (AED). 1 USD = 3.-AED, 1 EUR = 4,678-5,011 AED (veebruar 2012). AÜE's aktsepteeritakse rahvusvahelisi krediitkaarte, paljudes kauplustes saab tasuda ka deebetkaardiga. ATM sularaha-automaadid on pankades, tänavatel ja ostukeskustes.

Ramadaan
Ramadaani ajal on restoranid päeva ajal suletud. Hotellides on päeval tavaliselt avatud vaid üks restoran, baaride lahtiolekuajad on piiratud. Ramadaani ajal ei tohi päiksetõusust loojanguni avalikus kohas süüa, juua ega suitsetada. Kaubanduskeskused ja poed avatakse tavapärasest paar tundi hiljem, need on lahti hilisööni. Ekskursiooniprogrammis võib olla muudatusi.

Rannad
Dubais on kaks avalikku liivaranda: Al Mamzar (umbes 7 km Dubai keskusest) ning Jumeirah Beach (15 km Dubai keskusest). Al Mamzar'i avalikus rannas rannatoole ega päikesevarje ei ole. Sissepääs tasulisse randa maksab 5 dirhemit. Jumeirah Beach avalikus rannas saab rannatoole ja päikesevarje tasu eest rentida, rohkem privaatsust pakub tasuline Jumeirah Beach Park rand (sissepääs 5 dirhemit). Jumeirah Beach'i tasulises rannas on restoran, Al Mamzar'i tasulises rannas saab osta suupisteid. Enamikust linnahotellidest käib iga päev tasuta buss Al Mamzar'i või Jumeirah Beach' randa. Buss väljub hotellist tavaliselt kell 9 hommikul, tagasi hotelli kell 12 või 13. Rannas tuleb kasutada isiklikku rannarätti, hotellide rätikuid ei saa kaasa võtta. Rannahotellidel on enamasti privaatne rand, kus rannatoolid ning päikesevarjud on hotelli külalistele tasuta. Alkohoolseid jooke tohib juua vaid hotellide privaatrandades (v.a. hotellid alkoholivabas emiraadis Sharjah's).

Vahemaad Dubaist
Abu Dhabi 165 km
Sharjah 10 km
Ajman 30 km
Umm Al Quwain 38 km
Ras al Khaimah 105 km
Fujairah 150 km 

Ülesse