Dubai on üks vabameelsemaid emiraate Araabia Ühendemiraatides, mis iga aastaga muutub turistide seas üha populaarsemaks. Pole ka midagi imestada, sest Dubai on segu araabia eksootilisest kultuurist ja modernsest läänelikust elustiilist, mis areneb iga päevaga. Dubais on midagi igaühele - pikad ja kaunid liivarannad, eksootilised restoranid, luksuslikud rannahotellid, põnev ööelu, meeliköitvad safarid kõrbes ning soodsaid kauplemisvõimalusi pakkuvad kullaturud. Siin asuvad maailmaklassi kuuluvad golfiväljakud, hobuste võidukihutamise rajad, tenniseväljakud jpm. Purjelauasõbrad saavad lisaks laineharjadele ka liivadüünidel oma oskusi proovida ja veespordifännid saavad snorgeldada, sukelduda, purjetada, süvavee kalapüüki harrastada jpm. Dubais asub ka  suusakeskus, mille pindala on 3000 ruutmeetrit ja kus saab suusatada 5-l erineva pikkuse ja raskusastmega rajal.
Kuigi seoses grandioossete projektidega, nagu tehissaared Palm Islands ja The World, peetakse Dubaid tulevikulinnaks, ei puudu siin ka Dubai linnamuuseum või Hatta Treki 16 saj. pärinev kindlus. Mainimata ei saa jätta ka selliseid kuulsaid ehitisi nagu: Burj Al Arabi purjekujuline 321 m kõrgune 7-tärni hotell; Emirates Towers, Dubai World Trade Center jne.
Ülimat luksust demonstreerivad igal sammul ka kohalikud elanikud - rikkad araablased kannavad au ja väärikusega heast materjalist kuubesid – disdashasid ja peakatteid – gutrahisid. Räägivad kallite mobiiltelefonidega ja sõidavad uusimate luksusautodega.
Iga aasta jaanuaris vallutab Dubai üle maailma tuntud Shopping Festival. Iga maa on esindatud oma paviljoniga, kus pakutakse just sellele riigile omaseid kaupu, sööke ja kultuuriprogrammi. Just nagu sellest veel küll ei oleks, algab märtsis Dubai Summer Surprise, mis pakub soodushindu märtsist suve lõpuni. Kõrvuti kallite kaubamäkidega, mille hinnad on fikseeritud, võib leida palju erinevaid ülisoodsa hinnaga kaupu, mille hinnad sõltuvad vaid iseenda kauplemisoskusest.
Inimesed, kes arvavad, et linnahotellides peatujatel puudub võimalus lõõgastavaks rannapuhkuseks, eksivad täielikult. Igal hommikul viivad hotellide bussid oma kliendid tasuta erinevatesse hea tasemega avalikesse randadesse (rannapilet ca. 18 EEK), kus ka kõige nõudlikum klient kindlasti rahule jääb. Samuti on kõikidel linnahotellidel olmas oma bassein hotellikatusel ja sealne vesi on reeglina tõeliselt soe.
Dubai ei ole unustanud ka oma kõige väiksemaid sõpru: Wild Wadi ja SplashLand ootavad teid oma vetevoogudesse. Dubai hotellid on lapsesõbralikud.
Erinevalt paljudest teistest riikidest on taksosõit Dubais väga odav ja hinnad täpselt fikseeritud. Jääb mulje, nagu oleks iga kolmas tänaval liikuv masin takso ja odava hinna tõttu kaob igasugune viitsimine jala liikuda.

Sharjah on suuruselt kolmas emiraat AÜE´s ning ainuke, kellel on maad nii Pärsia kui ka Omaani lahe ääres. Sharjahi valitseb  sheik Dr Sultan ibn Muhammad Al-Qasimi.
Emiraat hõlmab umbes 16 km AÜE Pärsia lahe rannikust. Kokku on emiraat umbes 2 600 km² suur, see on umbes 3,3 % riigi pindalast. Rahvaarv on umbes 636 000 inimest.
Sharjahile kuulub ka kaks enklaavi, Kalba ja Dibba al-Husn, mis asuvad idarannikul, Omaani lahe ääres. Seal asuvad põhilised administratiiv- ja äri keskused ning samuti ka muljetavaldavalt palju kultuuriasutusi. Iseloomulikud on kohale kaks suurt souki ehk turuplatsi, milles peegeldub Islami disain ning avalikud pargid ja meelelahutuskohad, nagu näiteks Al Jazeirah Fun Park ja Al Buheirah Corniche. Märkimisväärsed on ka linnas asuvad elegantsed mośeed. Sharjahi emiraat on tuntud ka kui AÜE kultuuripealinn.
Sharjah on Dubai ja Ajmani naaberemiraat. Pealinnast Abu Dhabist asub linn umbes 170 km kaugusel.
Sharjah on ainuke emiraat, kus on alkoholi müük, omamine ja tarbimine seadusega keelatud. Samuti on seal AÜE kõige rangemad seadused meeste ja naiste riietusstiili osas. Naised ja mehed, kes omavahel abielus ei ole, ei tohi avalikult suhelda.
Ajalooliselt oli Sharjah üks jõuakmaid linnasid ümbruskonnas ja see on asustatud olnud juba rohkem kui 5000 aastat. 18. sajandi alguses asustas Qawasimi sugukond (Huwayla hõim) Sharjahi, umbes 1727 kuulutasid nad Sharjahi iseseisvaks.

Ras Al-Khaimah on üks Araabia Ühendemiraatidest. See asub Araabia poolsaare põhja osas, Omaani piiri ääres ja hõlmab umbes 1700 km² suurust ala. Emiraadi rahvaarv on umbes 250 000 elanikku ja seda valitseb sheik Saqr bin Mohammad al-Qassimi. Linna rahvaarv on umbes 102 000 inimest.
Ras-Al-Khaimah on seikluslik ja salapärane koht, mida peetakse Araabia Ühendemiraatide „metsikuks lääneks". Selle raevukus ja ilu peegeldub traditsioonides ja maastikus. Ajaloole  toetudes, mis ulatub tagasi kuni pronksi ajani, oli Ras-Al-Khaimah areneva Araabia lahe tsivilisatsiooni kese. Suureks sissetuleku allikaks oli pärli turg, kuid see kannatas väga 20. sajandi alguses, kui nõudlus pärlitele järsku langes. 1980. aastatel avastatud naftavarud mõjusid  majandulsliku tõukena ning peale seda on Ras Al-Khaimah`st saanud suur tööstusala.

Ülesse