Anhel Tours TOUREST'2013 messil
                                     Meie müügijuht - Nonna Salnikova (tel.5092911)

                             
                            
                                     Anhel Tours
TOUREST'2013 messil
                                    
Meie reisikonsultant-Jelizaveta Salnikova (tel.56826088)
                                   

                             

                                     Anhel Toursi meeskond


KANAARI SAARED - ÜLDINFO

Kanaari saarestik
Atlandi ookeanis asuvasse Kanaari saarestikku kuulub 7 suuremat ja 6 väiksemat saart. Aafrika mandrist jäävad lähimad neist kõigest 100 km kaugusele, Mandri-Hispaaniast asuvad nad rohkem kui 1100 km kaugusel. Suurima pindalaga saar on Tenerife (2000 km2), millele järgnevad Fuerteventura (1660 km2), Gran Canaria (1533 km2), Lanzarote (846 km2), La Palma (708 km2), La Gomera (368 km2) ja El Hierro(269 km2).


Administratiivne kord
Kanaari saared kuuluvad Hispaania Kuningriigi koosseisu, kuid moodustavad omaette autonoomse piirkonna. Administratiivselt jagunevad saared kaheks provintsiks: Gran Canaria provintsi kuuluvad Fuerteventura, Gran Canaria ja Lanzarote. Pealinn on Las Palmas.
Tenerife provintsi kuuluvad Tenerife, La Palma, La Gomera ja El Hierro. Pealinn on Santa Cruz de Tenerife.
Rahvaarv
Kanaari saartel elab kokku 1,65 miljonit püsielanikku, saari külastab aastas üle 8 miljoni turisti. Turism on ka saarte tähtsaim majandusharu. Suurima rahvaarvuga saar on Gran Canaria (716 000 el.) ja väikseima rahvaarvuga El Hierro (8350 el.)
Keel
Hispaania, turismikeskustes räägitakse ka inglise ja saksa keelt, kuigi teenindajad eelistavad hispaania keelt kõikidel teistele.
Usk
Roomakatoliku
Ajavahe
Kanaari saartel on aeg 2 tundi Eesti ajast taga.
Internetilingid
www.canary-guide.com
www.canary-islands.com
www.red2000.com/spain/canarias
Raha
Hispaanias ametlikult käibel olev rahaühik on euro. Rahvusvahelised krediitkaardid nagu Visa, EuroMAster jne on aktsepteeritud. Samuti on piisavalt sularahaautomaate, mis aktsepteerivad nii krediit- kui deebetkaarte. Pangad töötavad argipäeviti kuni 14.00.

INFO HISPAANIA VIISAVORMISTAMISE TINGIMUSTE KOHTA
(viimati muudetud: 17.02.2012)

Hispaania Saatkond
Liivalaia 13/15 - 6 10118 Tallinn, Eesti
Tel. +372 6676651, faks: +372 6313767
Tel. +372 6676658 (konsulaarinfo), e-mail: emb.tallin@mae.es

EESTI KODANIKU PASS: Viisavaba kuni 3 kuud. Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Vajalik tervisekindlustus kogu reisi perioodiks. Lisaks võidakse piiril küsida järgmisi dokumente:
- edasi- tagasi piletite broneering
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks, umbes 65.EUR päevas inimese kohta, miinimum summa 561.60 EUR/ inimese kohta
- kinnitus majutuse olemasolu kohta või kutse ("CARTA DE INVITACION")
- ärireisi korral- kutse Hispaaniast
- soovitav reisi- ja tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
Juhul kui reisib laps alla 18 a., kas ühe vanemaga või ilma vanemateta on vajalik reisile kaasa võtta notariaalselt kinnitatud vanemaluba (inglise keeles).
Eesti kodanik võib Kanaari saartele reisida samadel tingimustel nagu Hispaania territooriumile.
Lisainformatsiooni Hispaania kohta, Eesti Välisministeerium: http://www.vm.ee/?q=et/node/5787

VENE KODANIKU PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS: viisatingimused on samad, mis Eesti hallile välismaalse passile, juhul kui on olemas kehtiv elamisluba Eestis (originaal).

EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS: viisavaba peale 21.12.07, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest. Vajalikud dokumendid on:
- pass, kehtiv vähemalt kogu reisi perioodiks
- alaline või tähtajaline Eesti elamisluba (originaal), kehtiv vähemalt kogu reisi perioodiks
- edasi- tagasi piletite broneering
- tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks, umbes 65.-EUR päevas inimese kohta, miinimum summa 561.60 EUR/ inimese kohta
- kinnitus majutuse olemasolu kohta või kutse ("CARTA DE INVITACION").
- ärireisi korral kutse Hispaaniast
Juhul kui reisib laps alla 18 a., kas ühe vanemaga või ilma vanemateta on vajalik reisile kaasa võtta notariaalselt kinnitatud vanemaluba (inglise keeles).
Lisainformatsioon:
- Enne 21.12.07 väljastatud Eesti viisad kehtivad ainult reisimiseks Eestis.
- Schengeni viisad, mis on väljastatud enne Eesti liitumist Schengeni ruumiga (enne 21.12.07), kehtivad pärast liitumist ka Eestis.
Lisainformatsioon, Eesti Välisministeerium:
- Schengeni viisaruumi kohta: http://www.vm.ee/?q=et/node/4828
- Hispaania kohta: http://www.vm.ee/?q=et/node/5787

Autorent
Hinnad algavad u 30.-EUR/päev. Alati on soodsam võtta auto pikemaks ajaks (nt kuni kolmeks päevaks). Autojuht peab olema vähemalt 21-aastane, juhiluba olnud vähemalt 1 aasta. 21-25-a juhid peavad maksma rentimisel lisatasu u 105 EEK/päev.
Internetilingid
http://www.gran-canaria-info.com
http://canarias.spainstay.com/
http://www.grancanaria.com
Jootraha
Hispaanias on kombeks restoranides ja baarides jätta jootraha u 10% arvest. Samuti on tavaks jätta jootraha hotelli pakikandjale, taksojuhile ning ekskursioonibussi juhile vastavalt teeninduse tasemele.
Kliima
Gran Canarial on aastaringne pehme kliima. Saare lõunaosa on soojem ja kuivem, seetõttu on kuurordid koondunud siia. Aasta keskmine kõrgeim temperatuur on 25 kraadi ja madalaim 17 kraadi.
Keskmine päevane õhutemperatuur

keskmine päevane temperatuur
oktoober november detsember Jaanuar veebruar märts aprill
26 24 22 21 21 23 24
keskmine öine temperatuur
19 17 15 14 14 15 15
keskmine merevee temperatuur
21 20 19 18 18 18 19

Laevaühendus teiste Kanaari saartega
Fred Olseni laevad Tenerifele väljuvad Agaete sadamast iga päev mitu korda.
Täpsem info hindade ja sõiduplaani kohta: http://www.fredolsen.es/Lineas/
Trasmediterranea laevad väljuvad Las Palmase sadamast Tenerifele samuti iga päev. Täpsem info: http://www.trasmediterranea.es/homei.htm
Rannad
Parimad rannad asuvad saare lõunaosas Playa del Inglesis ja Maspalomases. Lamamistoolid ja päikesevarjud maksavad 3.-EUR/päev. Ujumine on keelatud, kui rannas on heisatud punane lipp.

Sport ja harrastused
Golf
Tänu sobivale kliimale on golf saarel populaarne ning väljakute tase hea. Gran Canarial on 4 rahvusvahelistele nõuetele vastavat 18-rajalist väljakut, valmimas on üks 9-rajaline väljak. Real Club de Golf de Las Palmas on saarestiku eksklusiivseim klubi, asub Las Palmases. El Cortijo Club de Campo klubi asub 6 km Las Palmasest, 18-rajaline väljak, 72 par. Maspalomases asub Campo de Golf Maspalomas, 18-rajaline väljak, par 73 ja pikkus 6216 m. Salobre Golf & Resort on vastavatud väljak Maspalomase lähedal, par 71, 18 rada.
Kalasport
Gran Canariat ümbritsevast kalarikkast veest püüda koguni hai-, mõõk- ja tuunikala ning barracudat. Suurima valiku kalaretki leiate Puerto Mogani sadamast.
Kardisõit
Hispaania suurim kardirada asub Tarajalillo lennuklubi vastas Bahia Felizis. Raja pikkus on 1650m, väikelastele on olemas ka minivormelirada. Pilet 12.-EUR, lastele 3-7,5 EUR.
Langevarjuhüpped Maspalomases asuv Aéroclub organiseerib soovijatele kursusi ja hoolitseb, et hüpatakse Maspalomase pehmeks maandumiseks sobivate liivaluidete kohal.
Purjelauasõit
Kanaaridel on selle spordiliigi harrastamiseks väga soodsad ilmastikuolud. Algajatele korraldatakse kursusi Las Burrase, Bahia Felizi, El Inglesi, El Aguila randades. Suurim purjelauakeskus Club Mistral asub Playa del Tarajalillo rannas. Orienteeruv purjelaua rent 6 tunniks 85 eur. Samuti laenutatakse boogie-boarde, kajakke ja lainelaudu.
Sukeldumine
Atlandi ookean kütkestava floora ja mitmekesise faunaga on hea paik sukeldumiseks. Seda spordiala võib harrastada Puerto Ricos, Arinaga merepargis ja Moganis. San Agustinis on sukeldumiskeskus Nautico (hotellis Interclub Atlantico). Sealt korraldatakse transfeer sadamasse ja laevasõit sukeldumiskohtadesse. Soovijatele võimaldatakse kursusi ja laenutatakse vajalikku varustust.

Turvalisus

Probleemiks on taskuvargad, muus osas on see turistidele igati turvaline paik. Hotellis on soovitav jätta väärisesemed, dokumendid ja raha seifi. Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides, rannas ja rendiautodes. Tänaval liikudes hoidke kott suletuna.

Vahemaad Playa del Inglesist:

Lennuväli 30 km
Las Palmas 55 km
Puerto Rico 18 km
Maspalomas 5 km
San Augustin 3 km

Ööelu
Ööelu on mitmekesine ja sobilik igale maitsele. Elavaimad paigad on pealinn Las Palmas ja Playa del Ingles. Kuurortites on ööelu põhiliselt keskendunud rannapromenaadidele ja kaubanduskeskustesse, nagu Yumbo, Metro ja Kasbah Playa del Inglesis ning Faro II Maspalomases.San Augustinis on kasiino.


 

Ülesse