ALBENA

Albena on üks ilusamatest kuurordikompleksidest, kus kohalikud elanikud ei ela. See on väike paradiis, kus meri ühineb liivaga ning selles peegeldub õnne päikesekiir. Albena on üks üheksast Bulgaaria kuurortidest, mis on saanud autasu „Sinine lipp” ökoloogiliselt puhaste randade eest.
Albena
asub Bulgaaria Riviera põhjaosas, umbes 40 km Varnast ja 10 km Golden Sands kuurordist. Albeena – see on soe meri, sport, meelelahutused, restoranid, baarid, diskod, ilu- ja mineraalveeallikad! Siin pole harjumuslikku linnamüra ja autode kõminat. Albenas kurseerib ökoloogiliselt puhas ja eksootiline transport – tõllad, faetonid, nelja rattaga jalgrattad, minirongid. Albena on kuurordikompleks Musta mere rannikul kaunite kõrgkvaliteetsete hotellide ja erinevate meelelahutustega. Albena on ideaalne kuurort nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kesklaiuste kliima, põhjas üleminekuline mere kliimast kontinentaalsele. Keskmine õhutemperatuur suvel on 23-28ºC, veetemperatuur – 23-25ºC. Kuurordil on 43 hotelli (2-, 3-, 4-tärnilised), mis saavad korraga vastu võtta u. 15 000 reisijat. Albena sümboliks on Dobrudža hotell. Selles hotellis on kõikide puhkajate jaoks avatud meditsiini- ja balneoloogiakeskuse uksed, kus te saate nautida lõdvestavaid massaaže, mudavanne, basseini ning spordisaali. Esmaklassilised arstid koostavad igale kliendile individuaalset raviprogrammi. Hotellis on ka Internet-klubi, mitu kauplust, kasiino, mänguautomaadid, juuksurid, maa-alused parklad, autorent, restoranid imehea rahvusliku toiduga, mitu baari, kohvik Panoraam, kus te võite Albena kaunist panoraami imetleda. Albena on spordikuurort. Albena spordisümbol on hobusebaas ratsutamise kooliga. Võite seal ka korvpalli, võrkpalli, jalgpalli, tennist mängida, aeroobikas käia, jalgrattaga sõita. Surfing, kaatrid, veesuusad, „banaanid”, alveeujumise kostüümid, langevarjud, paraplaanid -kõik see on teie puhkuse jaoks! Kuurordi keskuses saate teha pilte vanaaegsetes riietes (retropildid) või lasta endast pilti joonistada ning osta ka suveniire. Samuti on teil võimalik lõbusalt aega veeta väikestes lunaparkides, kartodroomil, mängida minigolfi või bowlingut. Õhtul võite mõnusalt puhata diskol või ööklubis. Albena – see on päikesepaistelised rannad ja kristalne meri. Siin leidub meelelahutust igale maitsele.  Siin igaüks leiab oma pärli!


KULDSED LIIVAD
Kuldsed Liivad on Musta mere rannikul, Varnast 18 km põhja poole asuv kuurordikompleks, kus kohalikud elanikud ei ela. Rannikujoon on umbes 4 km, laius on kohati kuni 100m. Luksuslik park, kus puude jahedus koos ilusa rannaliivaga loovad unikaalset puhkuseatmosfääri. See ilus looduslik park on tekkinud ilma inimeste sekkumiseta. Kuldsed Liivad on üks üheksast Bulgaaria kuurordist, mis on saanud autasu „Sinine lipp” ökoloogiliselt puhaste randade eest. Kuurordil on mineraalvee raviallikad, mis kinkivad teile tervist ja ilu kogu aasta vältel. Kuldsed Liivad kuurordi unikaalne loodus kaasaegsete hotellide ja laia valikuga meelelahutusi, kuurordi ööelu – kõik see on määratud selleks, et teie puhkus oleks mugav, meeldiv ja unustamatu! Golden Sands on ideaalne noorte kuurort! Teid ootab suur valik ööklube, diskosid ning baare, milles on rahvuslikud toidud ning erinevad meelelahutuse programmid. Soe suvi rõõmustab päikesevannidega maikuust kuni oktoobrini. Keskmine õhutemperatuur on 27ºC ning rahulik ja puhas meri jääb soojaks nii päeval kui ka öösel. Veetemperatuur ulatub 24– 25ºC.Kuurordil on umbes 90 2-, 3-, 4- ja 5-tärnilist hotelli, mis asuvad kogu territooriumil – nii rannikul kui ka pargitsoonis.Spordisõpradele pakutakse erilisi programme – hobusebaas, veesuusad, sukeldujate klubid, jalgrattad, tenniseväljakud, võrkpalli- ja korvpalliväljakud, paadid, bowlingusaalid ning palju muud.Kuldsed Liivad kuurordil on ka veepark (42 000 m2) erinevate atraktsioonidega, mis oli avatud 2003. aasta suvel.
Kuldsed Liivad on unikaalne loodusenurgake, ideaalne kuurort iga vanuse jaoks!


PÄIKESE RAND
Bulgaaria pehme kliima, hea ökoloogia, laiad kuldsed rannad, liivaluited ning soe võluv meri juba mitmendat aastat tõmbavad turiste kogu Euroopast.Päikese Rand on suurim mere ranniku kuurordikompleks. See on hindamatu leid aktiivset puhkust nautivatele reisijatele, kellele meeldivad eredad eluvärvid ja õrn hellitav päike. Üle 120 eri klassifikatsiooniga hotelli, mis asuvad mererannikul või roheliste parkide ümbruses teevad Päikese Rannast imelist oaasist! Te võite külastada erinevaid restorane, rahvaluule programmidega taverne, maitsta rahvuslikku toitu, nautides kulinaaria meistriteoseid. Ägedate tunnete armastajail on siin mille üle rõõmustada: neid võluvad veesuusad, langevarjud, jahid, surfing, ratsutamine ning teised võimalused suurepäraselt ja meeldivalt aega veeta. Selle kuurordi ööelu rõõmustab teid oma dünaamikaga: ööklubid, kasiinod, varjeteebaarid, diskod ja palju muud. Te saate nautida puhaste mineraalsooladega  rikkast merd, sooja merebriisi ja kuldset liiva. Siin pakutakse erilisi meelelahutusvõimalusi lastele: veeatraktsioonid, lunapargid ja lasteajad. Lai valik ekskursioone ajaloolistele paikadele ning loodusliku Riviera ilu jätavad unustamatut muljet päikesepaistelisest Bulgaariast. Teil on suurepärane võimalus sõita ekskursioonidele mitte ainult riigi sees, kuid ka riigist väljapoole. See tagab teile veelgi mitmekülgsemat puhkust eredate, soojade ja heade mälestustega.Te olete alati teretulnud! Slaavlased on ju muistsest ajast tuntud oma külalislahkuse poolest. Seda õnneparadiisi tõesti tasub külastada!


St.KONSTANTIN
10 kilomeetri kaugusel Varnast. Esimene rahvusvaheline kuurort Bulgaarias, mille ehitus algas juba 1948. aastal. Aastani 1993 oli selle nimetuseks Dru˛ba. Kuurort meelitab oma liivarandade, maheda kliima, mineraalveeallikate ja kaasaegse infrastruktuuriga. Turismihooaeg kestab siin aastaringselt.


OBZOR
60 kilomeetrit Varnast lõunasse. Linna asutasid kreeka meremehed ning muistsel ajal nimetati seda Heliopoliks. Hiljem muutus Obzor roomlaste linnaks, tänapäeval on see väga populaarne kuurort avara liivarannaga. Obzor on hubane väikelinn elava kesklinnaga, kus pakutakse erinevaid meelelahutusvõimalusi selleks, et siin veedetud puhkus iial ei ununeks.


 

Ülesse